Cegły i kształtki ceramiczne dla konserwacji zabytków

Renowacja średniowiecznego kościoła, zamku lub muru, to bardzo trudne wyzwanie. Porządna cegła i kształtki są tu kluczowym elementem. Oferowane przez nas cegły i kształtki przyczyniły się już do bardzo wielu udanych realizacji. Z czego jesteśmy bardzo dumni!

Cegły i kształtki ceramiczne dla konserwacji zabytków

Renowacja średniowiecznego kościoła, zamku lub muru, to bardzo trudne wyzwanie. Porządna cegła i kształtki są tu kluczowym elementem. Oferowane przez nas cegły i kształtki przyczyniły się już do bardzo wielu udanych realizacji. Z czego jesteśmy bardzo dumni!

Poznań 2008 – rewitalizacja średniowiecznych murów miasta. Duże fragmenty murów i dwie baszty zostały wykonane z dostarczonej przez nas cegły gotyckiej ręcznie formowanej w ilości 20 000 szt.

CEGŁA GOTYCKA – ręcznie formowana

Oferujemy różne formaty cegły ręcznie formowanej, która z racji swego wyglądu i wielkości bardzo często nazywana jest cegłą gotycką lub cegłą romańską. Cegły ręcznie formowane charakteryzują się pewną nieformatowością, która na długości może wynieść do ok. 1 cm, a na wysokości ok. 0,5 cm. Proponowane przez nas cegły posiadają klasę 10. W celu uzyskania informacji o dostępnych formatach i cenach prosimy o złożenie zapytania. Jeśli sprawa dotyczy renowacji istniejącego obiektu, bardzo pomocne będą jego zdjęcia.

Cegła gotycka ręcznie formowana 290x85x140, Poznań 2008

Cegła ręcznie formowana w standardowym formacie 250x120x65. Oryginalny budynek ze starej cegły został obłożony w całości cegłą ręczną. Zyskał on drugie życie i bardziej współczesną formę.

Cegła ręczna jest idealna do wymurowania kominka. Na podłodze nasza Terakota Gotycka 30×15.

CEGŁY formowane maszynowo, w tym GOTYCKIE

Obecnie nazwa “cegła gotycka” nie jest zarezerwowana wyłącznia dla cegieł ręcznie formowanych. W naszej ofercie znajdują się różne formaty cegły pełnej formowanej maszynowo. Taka cegła jest również szeroko stosowana w konserwacji zabytków, szczególnie tych z XIX w. Oferowana cegła maszynowa posiada klasę 25. Zapraszamy do składania zapytań!

Cegła maszynowa w renowacji koszarów z XIX w. Klub Stary Maneż w Gdańsku, Garnizon

Wejście do Starego Maneżu – Gdańsk, Garnizon

Stary Maneż w Gdańsku, Garnizon. Widok od strony ul. Chrzanowskiego

Rewitalizacja XIX w. koszarów, które są częścią osiedla Garnizon w Gdańsku Wrzeszczu wymagała dostarczenia dużych ilości cegły pełnej, maszynowej. Cegła musiała być dobrze dopasowana do oryginalnych murów, nie mogła wyglądać sztucznie w uzupełnieniach. Jak widać na powyższych zdjęciach efekt jest znakomity. Oprócz cegły dostarczyliśmy również płytki ceglane, które po wymurowaniu niczym nie różnią się od cegieł pełnych. Zapewniło to dużą elastyczność i wygodę w pracy. Cegła posłużyła do renowacji wielu koszarowych budynków oraz do odbudowy historycznego ogrodzenia.

KSZTAŁTKI CERAMICZNE

Wykonanie kształtek ceramicznych to zawsze czasochłonny i kosztowny proces. Bardzo często w remontowanym obiekcie jest ich bardzo dużo, w różnych kształtach i wielkościach. Niekiedy potrzebne są kształtki szkliwione. Czasem tak jak np. w wypadku skomplikowanych sterczyn przybierają one formę wieloelementowej rzeźby. Nie możemy zagwarantować Państwu, że wykonamy każdy wzór, ale na pewno po otrzymaniu zapytania odpowiemy na nie i postaramy się pomóc. Nie zapominajmy o zdjęciach i rysunkach! Są one niezbędne do wykonania wyceny.

Kościół św. Katarzyny w Gdańsku – kształtki gzymsowe. Remont po pożarze w 2006 r.

Wysoko, wysoko… Kościół św. Jana w Gdańsku – sterczyny i kształtki gzymsowe

Prawda, że wysoko? Kościół św. Jana w Gdańsku, oprócz sterczyn wykonaliśmy także niektóre elementy maswerku i jeszcze więcej kształtek gzymsowych…

Terminy realizacji

Określenie średniej ceny i terminu wykonania kształtki ceramicznej jest niemożliwe. W celu uzyskania informacji prosimy o przesłanie zdjęć, rysunków i ilości danego elementu. To na początek. Czasem wymagamy przesłania oryginalnych kształtek. Planując remont obiektów zabytkowych należy liczyć się z długim okresem realizacji. W szczególnych przypadkach może wynieść on nawet 12 miesięcy.

Galeria realizacji z naszymi produktami

Obraz mówi więcej niż 1000 słów! Poniższe zdjęcia pokazują realizacje, w których wykorzystano dostarczone przez nas produkty. Żadnych „inspiracji” – konkretna praca!
Serdecznie dziękujemy Wam za udostępnienie zdjęć i możliwość podzielenia się nimi!