Glazurowane płytki ścienne – unikalne i piękne

Dzięki nim Twoje wnętrze zyska niebanalny i piękny akcent. Doskonałe do kuchni i łazienki, idealne do baru lub restauracji. Dodatkowym atutem jest możliwość wykonania różnych kształtów w różnych kolorach i zestawienia ich w mozaikę. Te płytki robimy naprawdę dla Ciebie!

Glazurowane płytki ścienne – unikalne i piękne

Dzięki nim Twoje wnętrze zyska niebanalny i piękny akcent. Doskonałe do kuchni i łazienki, idealne do baru lub restauracji. Dodatkowym atutem jest możliwość wykonania różnych kształtów w różnych kolorach i zestawienia ich w mozaikę. Te płytki robimy naprawdę dla Ciebie!

GLAZUROWANE PŁYTKI ŚCIENNE – dostępne formaty i kształty

Ręczne wykonanie – wymiary przybliżone, grubość ok. 8 mm
płytki kwadratowe: 100×100 mm, 150×150 mm
płytki prostokątne METRO: 200×100 mm, 100×50 mm, 150×75 mm, 150×50 mm, 150×40 mm
płytki sześciokątne: 100×115 mm, dł. boku 55 mm
płytki romb: 100×55 mm długość boku 55 mm, 210×110 mm, długość boku 110 mm
płytki Rybia Łuska: 127×110 mm
inne kształty i formaty: na zapytanie
waga: ok. 15 kg/m2
polecana szerokość fugi: ok 5 mm
polecany kolor fugi: NIEKONTRASTOWY w stosunku do barwy płytek

Płytki glazurowane – morze możliwości

Główne zastosowanie płytek to oczywiście ściana, niezależnie od tego w jakim pomieszczeniu. Może to być kuchnia lub łazienka. Najprostszym i bardzo fajnym rozwiązaniem jest wykorzystanie płytek białych. Dzięki ręcznemu wykonaniu nie są one jednolite, płaszczyzna ściany jest “rozwibrowana”. Delikatna nierówność powierzchni jest dodatkowym atutem, szczególnie jeśli ją jeszcze dodatkowo podświetlimy…

Płytka glazurowana 10×10, biała – rustykalne płytki połączone z betonowym blatem

Przy monochromatycznej ścianie bardzo ciekawie wyglądają płytki w innych kształtach – np. sześciokąta. W naszej ofercie znajdują się też inne, mniej typowe wzory np.: rybia łuska, romby, diamenty, czy trójkąty.

Płytka sześciokątna, biała – designerska piekarnia w Tychach @thehivetychy

Monochromatyczny oczywiście nie musi oznaczać biały! Ręczna faktura powierzchni będzie widoczna również w innych wariantach kolorystycznych wytwarzanych przez nas płytek.

Płytka Metro 10×20, czarna – dobrze widoczna faktura powierzchni

Część kolorów (czyli szkliw) posiada tzw. wysoką wariację. Oznacza to, że płytki szkliwione i wypalane w jednej partii charakteryzują się bardzo dużą zmiennością wyglądu – zastosowanie takiego rozwiązania w połączeniu z przemyślanym montażem umożliwia uzyskanie zaskakującego efektu!

Płytki Metro 10×20, zieleń butelkowa – najlepsze burgery od @pasibuskatowice

Płytki glazurowane to nie tylko ściana! Możemy z nich ułożyć różnego rodzaju blaty, dzięki czemu uzyskamy naprawdę niepowtarzalny efekt. Dodatkowo pojawia się możliwość wizualnego połączenia powierzchni poziomej z pionową.

Płytki 10×10, zieleń butelkowa, Restauracja FONTANNA w Warszawie

Możemy wykonywać bardzo krótkie serie płytek – stąd bardzo łatwo zaprojektować różne ich zestawiania. Od tego momentu droga do stworzenia unikatowej mozaiki jest już bardzo bliska.

Płytki sześciokątne + płytki romb – propozycja mozaiki

Terminy realizacji

Cykl wykonania płytek szkliwionych wynosi ok. 2-3 tygodnie, oczywiście jeśli wszystko idzie zgodnie z planem. Niektóre rodzaje płytek są dostępne “od ręki”. Jednak specyfika produktu i tak wymaga za każdym razem konsultacji i ustaleń indywidualnych. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Galeria realizacji z naszymi produktami

Obraz mówi więcej niż 1000 słów! Poniższe zdjęcia pokazują realizacje, w których wykorzystano dostarczone przez nas produkty. Żadnych „inspiracji” – konkretna praca!
Serdecznie dziękujemy Wam za udostępnienie zdjęć i możliwość podzielenia się nimi!